OGŁOSZENIE

 

 

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Janowcu Kościelnym ogłoszeniem z dnia 18 maja 2020 r. ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze- Główny Księgowy.

 

Więcej informacji pod linkiem: http://bip.janowieckoscielny.warmia.mazury.pl/wakaty/111/59/Glowny_Ksiegowy/

 

 

 

Pamiętaj, że przemoc nie skończy się sama! REAGUJ!

Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej lub jej świadkiem możesz zadzwonić:

- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Janowcu Kościelnym: (89) 626-20-65

- Komisariat Policji w Nidzicy: (89) 625-02-00

- Ogólnopolskie Pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie "Niebieska Linia" : 801 12 00 02 - telefon działa od poniedziałku do soboty w godz. 08:00- 22:00 . W środy w godz. od 18:00 do 22:00 dyżurują prawnicy

- Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111 - czynny od poniedziałku do niedzieli 24h/7

- Kryzysowy Telefon Zaufania: 116 123 - który powstał z myślą o osobach, które z różnych powodów nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem. Oferta Poradni kierowana jest do osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym, potrzebujących wsparcia i porady psychologicznej, rodziców potrzebujących wsparcia w procesie wychowawczym oraz osób niepełnoprawnych. Poradnia Telefoniczna 116 123 udziela pomocy psychologicznej osobom doświadczającym kryzysu emocjonalnego, samotnym, cierpiącym z powodu depresji, bezsenności, chronicznego stresu .

 Ponadto powstała aplikacja mobilna "Twój Parasol"

Aplikacja stanowi praktyczne i skuteczne narzędzie umożliwiające uzyskanie wsparcia i niezbędnych informacji osobom doświadczającym przemocy w rodzinie. Umożliwia m.in. dyskretny kontakt – z wcześniej skonfigurowanym adresem email – a także możliwość szybkiego wybrania telefonu alarmowego w nagłych przypadkach. Aplikacja może być szczególnie przydatna w obecnym czasie, zwłaszcza w kontekście utrudnionej komunikacji ze służbami i konieczności zachowania dyskrecji w sprawach przemocy.

https://twojparasol.com/

 

 

 

 

 

Nikt nie jest wyspą, całkowicie zdaną na siebie...”

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Janowcu Kościelnym informuję o możliwości skorzystania z Olsztyńskiego Telefonu Zaufania „Anonimowy Przyjaciel”

tel. 89/19 288 oraz 89/527 00 00, który jest aktywny cały czas 24H, 7 dni w tygodniu.

 

Przez całą dobę wykręcając podane numery spotkamy przyjazny głos: „Słucham telefon zaufania...”, terapię słuchania, bezinteresowną przyjaźń i życzliwość. Czas rozmowy, kontaktu nie jest limitowany. Dostaniecie tyle ciepła, ile Wam konieczne by poczuć, że sama lub sam nie zmagam się z tym zagrożeniem. I własnym strachem. Razem łatwiej go pokonać. I uwierzyć, że z tego wyjdziemy. Bo przecież żadna epidemia nie jest wieczna.